• Wpisów: 433
 • Średnio co: 3 dni
 • Ostatni wpis: 72 dni temu, 19:05
 • Licznik odwiedzin: 11 116 / 1428 dni
 
caligo
 
fabularium: Niemcy żyją wyborami – takie ma się wrażenie słuchając radia i telewizji. Jak jest w rzeczywistości? Myślę, że ludzie mają już przesyt tych wszystkich debat, oplakatowanych slupów czy różnej maści punktów agitujących, nierzadko otoczonych wianuszkiem policjantów, co na pierwszy rzut oka wygląda na jakąś sporą akcję policyjną…

Angela_M.jpg

To i tak jedna z najbardziej lajtowych wersji wąsika… Wąsiki są na większości plakatów wyborczych, na twarzach wielu kandytujących kobiet, nie tylko z CDU, bo też z SPD oraz (przede wszystkim!) Die Linke. Nie wiem, czy to w Niemczech staly trend przedwyborczy – jak było poprzednim razem? I kto tak pieczołowicie domalowuje te wąsiki?  

Czy to nie jakiś absurd, bo jak się ma np. polityka Kanzlerin do polityki Adolfa H., który ‘czyścil etnicznie’ swój naród?
W zrozumieniu tego typu zawiłości pomagają – jak wiadomo powszechnie – mema. ;)
Jeden ze znajomych fejsbukowych, żoliborski warszawiak, ateista katolik (sic!), z humanistycznym zacięciem, ma się rozumieć, bo po filozofii, zamieścil taki oto mem:

Unia_Niemcy.jpg


Do mema wyjaśnienie takie:

<<Chodzi o artykuł w niemieckiej gazecie „Sueddeutsche Zeitung” (a więc w medium poważnym), w którym czytamy, że w Europie nie ma miejsca dla państw, które chcą „zachować jednorodność narodu”.

“Jeśli o to chodzi, powinni oni natychmiast opuścić Unię Europejską. Europa i jej państwa stają się coraz bardziej różnorodne. Kto tego nie chce, musi się wymeldować z Unii i się izolować.”Pewnie te słowa można by zbagatelizować, gdyby nie od dawna towarzyszące wielu z nas przeczucie, że te wszystkie argumenty o „pomocy uchodźcom” są zazwyczaj jedynie zasłoną, za którą kryją się inne cele. Bo przecież w masie przybyszów Syryjczyków jest niewielu, a zwykła przyzwoitość nakazuje, by ludziom pomagać możliwie blisko ich domu, i to tak, by do tego domu mogli w niedalekiej przyszłości wrócić.
O tym, że w zalewaniu Europy przybyszami z innych kultur chodzi o inne cele, świadczy także wypowiedź politologa i historyka prof. Klausa Bachmana, który kilka dni temu w Radiu Zet powiedział w kontekście reparacji:

“Jak ja mam uczniowi ze szkoły tłumaczyć, że on, jako Niemiec pochodzenia tureckiego ma płacić większe podatki, bo Polska chce reparacji?”Wielokulturowość społeczeństwa niemieckiego ma więc służyć ostatecznemu oderwaniu niemieckiego społeczeństwa od winy II wojny światowej.
Tak oto 13 lat po wejściu do Unii Europejskiej słyszymy komunikat: albo koniec z Polską jako państwem narodu polskiego, albo precz ze zjednoczonej Europy. I to w czasie, gdy obecnemu rządowi wmawia się fałszywie rzekomy „Polexit”!
Czy w roku 2004, gdy wchodziliśmy do Unii, ktoś wyobrażał sobie tak straszliwe dictum?
Ta presja nie będzie słabła, będzie rosła. Przybierze formy polityczne, ale i „prawne”. Usłyszymy nie raz, że zgadzając się na wejście do wspólnoty, zgodziliśmy się faktycznie na islamizację kraju, choć nikt nam tego nie powiedział.
Stale powtarzam: oceniając obecną sytuację polityczną i do niej się odnosząc, trzeba mieć pełną świadomość stawki, o którą idzie gra. Każdy inny rząd (z tych wyobrażalnych) szybko skapituluje.>>


A źródlo tu (podaję, bo komentarze...):
wpolityce.pl/(…)356822-13-lat-po-wejsciu-do-unii-sl…

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @Wędrowiec: No i "Unii". Dbajmy o nasz język, nawet jeśli o obcej Unii piszemy. :D
   
 •  
   
  Trudno doprawdy skomentować Twoje slowa... Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy nieustannie pielegnują w sobie rodzaj wybiórczej niechęci/nienawiści (do grup spolecznych, nacji itd.), ale czemu to ma slużyć, to nie wiem.
  Choć akurat teraz klimat w Polsce idealny na takie postawy, wręcz się zachęca do nienawiści względem każdego, kogo da się określić mianem "obcego" albo choćby tylko "niedostatecznie polskiego Polaka". ;)  
  Dziękuję za odwiedziny.
   
 •  
   
  Mam nadzieję, że Rząd Polski w końcu rozpisze referendum i Polacy wypowiedzą się za wyjściem z Niemieckiej UNI. Nie ma się co oszukiwać, że istnieje jakaś Unia Europejska, To co widać to jawna dominacja Niemcow którzy na zasadzie szantażu usiłują podporządkować sobie wszystkie kraje europejskie. Nie udało się militarnie to próbuje się w inny sposób. Natomiast prof. Bachmanowi trzeba zrobić wykładnie jak ma uczyć dzieci! Otóż musi mówić prawdę i tylko prawdę, a więc ma mówić tak Słuchajcie dzieci musimy zwiększyć podatki bo nasi ojcowie i matki byli bandytami i złodziejami, mało było okradać Polaków przez 123 lata zaborów to jeszcze postanowili zniszczyć Polskę i wymordować Polaków, teraz my za to musimy beknąć taka jest prawda. Skoro były pieniądze dla Żydów i innych krajów to tym bardziej należy się Polsce.  Swastyka na czole Makreli też wygląda prawidłowo. Izolować Polski się nie uda. Na świecie jest bardzo dużo krajów z którymi można handlować. Pozdrawiam.
   
 •  
   
  @Poezjoholiczka: To prawda. Czytalam nawet ostatnio historię kobiety i jej dzieci, która o tym nie wiedziala i przenioslszy się o jeden kraj dalej nabawila się klopotów...
   
 •  
   
  zgodnie z prawem międzynarodowym status uchodźcy i związane przywileje ma się tylko w pierwszym kraju, do którego się dotarło - w każdym kolejnym nie jest już się uchodźcą i nie korzysta z ochrony prawnej związanej z tym statusem
   
 •  
   
  @Persephone: Wszystko wskazuje na to, że CDU (a raczej partie chrześcijańskie zusammen startujące, czyli chadecja).

  Ze wspólpracownikami to w ogóle na ten tamat nie mialam okazji rozmawiać - rozmijamy się ciągle, ale z podopiecznymi tak... Zauważylam, że oni nie narzekają na rząd czy ogólnie polityków w sposób taki jak w Polsce. Robią takie spokojne uwagi jedynie, nie angażują się w to jakoś bardzo emocjonalnie... Może to wynika z ich wieku - nie wiem.
  W wypowiedziach dominuje "aber" :D
  Ganią kogoś za coś, ale zaraz znajdują u niego plusy. ;)
  Mam jednak do czynienia ze specyficzną grupą, więc te moje obserwacje są niewiele warte (niereprezentatywne?).
   
 •  
   
  @magnolus: Nie mam porównania. Mieszkam tu dopiero od roku (z malym kawalkiem). Bo jednak inaczej widzimy pewne sprawy będąc na miejscu, rozmawiając z ludźmi itd.
   
 •  
   
   
 •  
   
  W tym roku kampania wyborcza w Niemczech jest nudna jak flaki w oleju...a na temat reszty i pana z Zoliborza lepiej sie nie wypowiadam.
   
 •  
   
  @Persephone: Tak.
  Chciałabym jednak widzieć po każdej ze stron stron rzeczywistą dążność do prawdy, do konkretnego wyjaśnienia stanowiska, nie kluczenia jakieś lub co gorsza przekłamania.
  No ale ja się nie znam na języku dyplomacji. ;)
  Wiem, że idea Unii a jej realizacja to dwie różne (już teraz) sprawy. Jednak nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że UE to samo zło.
  A wg komentarzy pod art. to Polska żadnych korzyści z bycia w Unii nie ma, wręcz przeciwnie: szkody same.

  Odnośnie reparacji - rownież całe rzesze Polaków pracujących w Niemczech i tam placących podatki też, jak ten Turek, Hindus czy Holender, będą się na nie składać.